sobota, 28 maj 2022

W Wiadomości

Wiceminister Zbigniew Gryglas: Polski przemysł zbrojeniowy odbudowuje się

 Modułowy System Broni Strzeleckiej 5,56 mm Grot to karabinek nowoczesny, będący całkowicie polską konstrukcją. Przez ekspertów chwalony za nowatorskie rozwiązania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkownika – zarówno wojskowego, jak i cywilnego.

Zdaniem wiceministra Zbigniewa Gryglasa posiadanie krajowych kompetencji do produkcji broni strzeleckiej leży w interesie nas wszystkich.

– To jest gwarancja stuprocentowego bezpieczeństwa w sytuacjach pokojowych, ale przede wszystkim w tych nadzwyczajnych, kiedy potrzebne są części i usługi związane z eksploatacją lub utrzymaniem tego sprzętu. Fabryka Broni w Radomiu ma wszelkie kompetencje, by być kluczowym podmiotem w tej dziedzinie – podkreślił wiceminister Zbigniew Gryglas. – Karabinek Grot potwierdza, że jesteśmy w stanie opracować całkowicie polską konstrukcję wraz z całym systemem logistycznym, która może być konkurencyjna na rynkach światowych – dodał wiceminister.

Ministerstwu Aktywów Państwowych zależy na tym, by polscy żołnierze dysponowali nowoczesną i skuteczną bronią a karabinek Grot te kryteria spełnia. To broń nowoczesna, sprawdzona, funkcjonalna i bezpieczna, która cieszy się dobrą opinią użytkowników.

logo1

FB ITVWARSZAWA
Redakcja: ul. Jutrzenki 97
02-231 Warszawa

Email:

redakcja@itvwarszawa.pl

Fax:

+48 22 398 48 49

Tel.:

+48 22 100 69 69

Najbliżsi solenizanci

Dzisiaj : Jaromira Justa
Jutro : Magdaleny Bogumily
Pojutrze : Karola Ferdynanda