Przedszkole nr 44

Wakacyjne remonty za prawie 10 mln zł w placówkach oświatowych na Śródmieściu!

Okres wakacji to czas zmian nie tylko dla uczniów, ale również dla placówek, w których się uczą. Kiedy uczniowie udają się na upragnione wakacje, szkoły przygotowują się na nowy rok szkolny. Dzielnica Śródmieście finansuje potrzebne remonty w wielu przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Pomimo kryzysu Zarząd Dzielnicy wygospodarował na ten cel niemal 10 milionów złotych.

Do końca sierpnia zaplanowane są prace remontowe w 25 przedszkolach, 11 szkołach podstawowych, 4 zespołach szkół i 12 szkołach średnich. Są to m.in. naprawa dachu czy schodów, odświeżenie korytarzy, sal lekcyjnych i stołówek, budowa boisk i placów zabaw. Aby placówki oświatowe były dostępne dla wszystkich, tegoroczne remonty obejmują również budowę wejść przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

Wśród remontów, którymi można się zachwycić za sprawą nowatorskich rozwiązań technologicznych, pięknie zaaranżowanych przestrzeni placów zabaw czy boisk sportowych, znajdują się i takie, których nie zobaczymy wchodząc do obiektu. Są jednak niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania budynków oświatowych. W bieżącym roku przeprowadzono remont dachów w dwóch placówkach. W pięknej przestrzeni parku im. Janiny Porazińskiej, nowy dach pozyskało Przedszkole nr 44 przy ul. Ludnej 8. Koszt remontu to kwota 538 tys. zł.

Remont dachu w Technikum Kinematograficzno-Komputerowym przy ul. Polnej 7 ma podwójne znaczenie. Oprócz zabezpieczania nieruchomości przed skutkami opadów atmosferycznych, postanowiliśmy zainwestować w energię odnawialną . Obiekt posiada odpowiednią powierzchnię i dobre nasłonecznienie. Jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na montaż na nowym dachu paneli fotowoltaicznych. Koszt remontu dachu to kwota 389 tys. zł. Na montaż paneli fotowoltaicznych i instalacji dzielnica otrzymała dofinansowanie w kwocie 630 tys. zł.

Remont przejdzie również Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego. Przewidziana jest naprawa dachu, wentylacji i instalacji elektrycznej. Można będzie się cieszyć z nowego pieca do wypału ceramiki.

Na remonty dzielnica Śródmieście przeznaczyła prawie 10 mln zł! Wszystko po to, aby przedszkolaki mogły bezpiecznie i radośnie spędzać czas, a uczniowie mieli komfortowe warunki do nauki i rozwoju.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *